Janove dobrodružstváZ GYMPABY...

Na návštevu do prírody

Publikované 27.04.2018 v 10:39 v kategórii Blogy, prečítané: 16x

V tomto článku by som vás chcela upozorniť na veci ktoré ste do teraz možno nevedeli, ale sú dôležité ak idete na výlet do lesa. Určite vás aj pobavia zaujímavé fakty o prírode.
                           Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt turistika
     Myslím, že na každú návštevu do prírody je potrebný ruksak, no však potom si kladieme otázku: Čo si do neho zabaliť? Nikto nechce nosiť záťaž ťažkú ako kameň takže si zbalíme iba to najpotrebnejšie.
     Pitný režim je veľmi dôležitý, takže na tekutiny nemôžme zabudnúť a aby sa neurazil váš žalúdok tak si pre neho zoberieme aj nejakú svačinku.
 V dnešnej dobe veľa ľudí ani nevie ako používať kompas a mapu, ale verte mi, ak sa stratíte, sú to naozaj dobrí pomocníci.

     Potom musíme myslieť aj nato, že ak ideme na dlhší výlet zoberieme si mikinu na zohriatie. Vo vyšších nadmorských výškach je tiež chladnejšie.
     Cez oblečenie sa prenesieme na topánky, ktoré si zvoľte podľa toho do akého terénu idete. Ak sa chcete prechádzať iba po poľnej cestičke tak vám budú stačiť obyčajné tenisky, no však ak idete do lesa, hory alebo nebodaj liezť na skaly, tak si zaobstarajte horolezecké topánky s pevnou podrážkou. Nájdete ich napr. tu: https://eshop.asolo.sk/topanky/ . Aj Jano si ich kúpil v tomto internetovom obchode.
      Zoberte si aj mobil, kebyže sa niečo stane a potrebujete si zavolať, ale rátajte s tým že nie všade je signál a aj si do neho môžete stiahnuť spomínané mapy a kompas.

     Posledný tip je obyčajná deka. Ak ste milovník prírody tak isto si radi rozprestriete mäkkú deku na lúku a vychutnávate si čerstvý vzduch, spev vtáčikov a slnečné lúče.
FAKTY:
1. Lesy pokrývajú takmer 4 miliardy zemskej pôdy čo je 31%.

2. Na Slovensku sa v priemere vyrúbe 9,3 milióna stromov.

3. Mnohé lesy boli zasvätené pohanským bohom, pretože Slovania verili, že v nich žijú záhadné bytosti.

4. Stromy prijímajú 90% svojej výživy z atmosféry a iba 10% z pôdy.

5. Hyperion, to je meno najväčšieho stromu sveta, ktorý dosahuje výšku až 115 metrov.

                                      

                                    

autor:pami

Komentáre

Celkom 1 komentár

 • S Ch 11.05.2018 v 10:27 Výborne


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?